دسته بندی مقالات : دانشنامه هپی نوش Happy Doc
خواص کندر و طریقه مصرف آن که باید بدانید!

کندر یکی از گیاهان دارویی است که در طب سنتی به آن اشاره می‌شود، اما ممکن است بسیاری از افراد نام آن را نشنیده باشند ویا هیچ اطلاعاتی از این داروی گیاهی ارزشمند نداشته باشند.
خواص تخم گشنیز/خاصیت اعجاب‌انگیز این دانه کوچک

تخم گشنیز علاوه بر اینکه مانند ادویه در غذا استفاده می‌شود، خواص دارویی هم دارد.در این مقاله از «هپی نوش» خواص تخم گشنیز و البته برخی از عوارض آن را شرح داده‌ایم.
گرده گل چیست/ خواص گرده گل

گرده گل یا پولن یکی از فرآورده‌های مهم زنبور عسل به شمار می‌رود که خواص درمانی ویژه‌ای دارد و به عنوان یک ماده‌ی تقویتی هم برای زنبور و هم انسان کاربرد دارد.
خواص تره این گیاه بی نظیر

سبزی تره از خانواده پیاز و سیر است و دارای فواید و خواص زیادی است باما همراه باشید تا با خواص تره بیشتر آشنا شیم.
آشنایی با خواص ژل رویال

عسل مهمترین محصول زنبور عسل است که توسط زنبورهای کارگر تولید می شود.اما فعالیت زنبورهای کارگر منحصر به تولید عسل نبوده و محصولاتی همچون ژل رویال و موم را نیز تولید می کنند.
همه چیز درباره بنفشه/ بنفشه معطر

بنفشه معطر/ بنفشه violet گیاهی است از تیره بنفشه علفی و کوچک قد و در غالب نواحی ایران و بیشتر در نواحی کوهستانی و مرطوب و کم آفتاب می روید.
خواص بادرنجبویه ، این معجزه گیاهی!

گیاه بادرنجبویه دارای خواص بی‌شماری مانند بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان اضطراب است.
گل ختمی سفید

گل ختمی سفید (نام علمی Althaea officinalis) سرده‌ای از گیاهان است. از تیره پنیرکیان یکساله و خودرو، گل و میوه و ریشه آن مصرف دارویی دارد.
خواص زوفا

گیاه زوفا از دسته گیاهان دارویی دارای رنگ بنفش است که در درمان سرماخوردگی، درمان درد گلو، تقویت ایمنی بدن و افزایش گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد، خواص، عوارض و مضرات این گیاه از تیره نعناعیان، مورد توجه افراد است.
خواص معجزه آسای گیاه آنخ (کاکوتی)

گیاه کاکوتی از خانواده نعنا است که براى خوش طعم کردن ماست و دوغ به کار برده می‌شود. گیاه کاکوتی مقوى معده، ضد عفونى کننده مجارى تنفسى است و خواص نعنا را داراست. طبع گیاه کاکوتی گرم و خشک است.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است