دسته بندی مقالات : اخبار هپی نوش Happy News
سطح زیر کشت گیاهان دارویی دو برابر می شود

مدیرعامل اتحادیه سراسری گیاهان دارویی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت گیاهان دارویی تا سال ۱۴۰۴ به ۵۰۰ هزار هکتار می رسد، از دولت خواست اقدام به تقویت شبکه های تعاونی در این حوزه کند.
برخورد با عطاری‌هایی که "داروی کرونا" تجویز می‌کنند!

کارشناس مسئول طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با عطاری‌های متخلف مشهد که اقدام به ارائه دارویی به نام "داروی کرونا" می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.
کشف گونه گیاهی جدید با نام علمی "فیلیپانش پویانی"

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، گونه گیاهی جدیدی به نام فیلیپانش پویانی (Phelipanche pouyanii) را کشف و ثبت نمود.
بازخوانی چالش های موجود در فعالیت عطاری ها/دخالت در طب خطرناک است

تخلف در عطاری‌ها بر همگان آشکار است اما نبود نظارت‌ درست و یک متولی مشخص سبب شده تا گاهی اوقات مراجعه به عطاری‌ها برای مردم عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
حمله به "عطاری‌ها" چرا و با چه نیتی؟!

سؤال اساسی که مسئولان وزارت بهداشت درباره "عطاریها" باید پاسخگوی آن باشند این است که چرا با وجود تدوین قوانین و مقررات جامع برای ساماندهی و آموزش عطاران، به‌یک‌باره در ابتدای کار دولت تدبیر و امید این مکانیزم‌های قانونی ابطال و از دستور کار خارج شد.
مدیر غذا و داروی علوم پزشکی شوشتر خبر داد؛ پلمب ۳ عطاری عرضه‌کننده داروهای غیرمجاز و قاچاق در شوشتر

شوشتر- مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی شوشتر از پلمب سه عطاری عرضه داروی غیرمجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.
ادعای درمان کرونا در قوطی برخی عطاری‌ها

ایرانی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید فلان سخن در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی‌شود یعنی بیانگر بی‌پایه بودن حرف است؛ اینک کرونا این بهانه را به دست برخی عطاری‌ها داده تا با افزودن بر نرخ اقلام خود ادعا کنند درمان این ویروس با داروهای عطاری میسر است؛سخنی که نادرست بودنش اثبات شده است.
دستگیری عطاری که نسخه مرگ می پیچید

سرهنگ مرادی از دستگیری متصدی واحد صنفی عطاری به علت تجویز دارو‌های غیرمجاز که موجب فوت یکی از شهروندان شده بود، خبر داد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: بزرگترین مجموعه تولید گیاهان دارویی در آمل احداث می شود

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بزرگترین مجموعه های آموزشی و تولیدی گیاهان دارویی استان های شمالی کشور در آمل احداث می شود.
در راستای توسعه روابط تجاری و فناورانه؛ شرکتهای دانش بنیان حوزه گیاهان دارویی به سوریه می‌روند

شرکتهای دانش بنیان ایرانی فعال حوزه گیاهان دارویی در راستای توسعه روابط تجاری و فناورانه خود به سوریه می روند.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است