دسته بندی مقالات : اخبار هپی نوش
دستگیری عطاری که نسخه مرگ می پیچید

سرهنگ مرادی از دستگیری متصدی واحد صنفی عطاری به علت تجویز دارو‌های غیرمجاز که موجب فوت یکی از شهروندان شده بود، خبر داد.
ادعای درمان کرونا در قوطی برخی عطاری‌ها

ایرانی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید فلان سخن در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی‌شود یعنی بیانگر بی‌پایه بودن حرف است؛ اینک کرونا این بهانه را به دست برخی عطاری‌ها داده تا با افزودن بر نرخ اقلام خود ادعا کنند درمان این ویروس با داروهای عطاری میسر است؛سخنی که نادرست بودنش اثبات شده است.
مدیر غذا و داروی علوم پزشکی شوشتر خبر داد؛ پلمب ۳ عطاری عرضه‌کننده داروهای غیرمجاز و قاچاق در شوشتر

شوشتر- مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی شوشتر از پلمب سه عطاری عرضه داروی غیرمجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.
حمله به "عطاری‌ها" چرا و با چه نیتی؟!

سؤال اساسی که مسئولان وزارت بهداشت درباره "عطاریها" باید پاسخگوی آن باشند این است که چرا با وجود تدوین قوانین و مقررات جامع برای ساماندهی و آموزش عطاران، به‌یک‌باره در ابتدای کار دولت تدبیر و امید این مکانیزم‌های قانونی ابطال و از دستور کار خارج شد.
بازخوانی چالش های موجود در فعالیت عطاری ها/دخالت در طب خطرناک است

تخلف در عطاری‌ها بر همگان آشکار است اما نبود نظارت‌ درست و یک متولی مشخص سبب شده تا گاهی اوقات مراجعه به عطاری‌ها برای مردم عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
کشف گونه گیاهی جدید با نام علمی "فیلیپانش پویانی"

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، گونه گیاهی جدیدی به نام فیلیپانش پویانی (Phelipanche pouyanii) را کشف و ثبت نمود.
برخورد با عطاری‌هایی که "داروی کرونا" تجویز می‌کنند!

کارشناس مسئول طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با عطاری‌های متخلف مشهد که اقدام به ارائه دارویی به نام "داروی کرونا" می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.
سطح زیر کشت گیاهان دارویی دو برابر می شود

مدیرعامل اتحادیه سراسری گیاهان دارویی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت گیاهان دارویی تا سال ۱۴۰۴ به ۵۰۰ هزار هکتار می رسد، از دولت خواست اقدام به تقویت شبکه های تعاونی در این حوزه کند.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است